Blog > Komentarze do wpisu
Ochocianie 2010-2014

Cztery lata temu postanowiliśmy zadziałać zgodnie z zasadą „nic o nas bez nas“. Nikt nie dawał nam szans, ale udało się: Ochocianie wprowadzili jedną radną do rady dzielnicy Ochota. Oczywiście jedna osoba w 23-osobowej radzie nie spowodowała przejęcia przez nas władzy, ale myślę że przez te 4 lata udało nam się dość dużo zrobić.

Po pierwsze, punkt widzenia i głos Starej Ochoty zaczął być poważnie brany pod uwagę.

Po drugie, radni i burmistrzowie zaczęli rozmawiać o sprawach, którymi do tej pory zajmowali się mało albo wcale, na przykład:

- o konsultowaniu decyzji z mieszkańcami,

- o przyszłości Placu Narutowicza, i Parku Wielkopolski

- o tym że wycinka starych drzew nie może być jedyną formą dbania o zieleń w dzielnicy,

- o tym, że mieszkańcy to nie tylko kierowcy, ale także piesi, matki z dziećmi i rowerzyści.

Po trzecie, radna i wspierająca ją grupa Ochocian byli wszędzie, gdzie działy się rzeczy ważne dla Starej Ochoty, by na bieżąco komentować decyzje władz w takich sprawach jak sposób wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Koloniach Staszica i Lubeckiego, zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego, budżet partycypacyjny, plany budowy parkingu na terenie Pola Mokotowskiego. Proponowaliśmy też swoje rozwiązania, np. konsultacje i konkurs architektoniczny przed stworzeniem planu zagospodarowania Placu Narutowicza, informowanie mieszkańców o planowanych wycinkach drzew, tworzenie zielonego bufora między Trasą Łazienkowską a Starą Ochotą.

Po czwarte, co roku spotykaliśmy się na pikniku w Parku Wielkopolski – i choć może się to wydawać mniej ważne, dla mnie jest bardzo istotne: bo najważniejsze jest to, że się znamy, szanujemy, lubimy razem spędzać czas. Jesteśmy dobrymi sąsiadami.

W tym roku znów mamy szansę wpłynąć na to, jak w najbliższych latach będzie wyglądała nasza dzielnica.

Dlatego zapraszam Was do rozmowy z kandydatami Ochocian (Szczęśliwice i Rakowiec: środa 12 listopada http://on.fb.me/1wDSZ96, Rakowiec: czwartek 13 listopada http://on.fb.me/1wKiQfx)

i głosowania na kandydatów KWW "Ochocianie" 16 listopada.


Ingeborga Janikowska-Lipszyc

 wtorek, 11 listopada 2014, ochocianie_sasiedzi

Polecane wpisy